Soseda je dobila slušni aparat na naročilnico medicinsko tehničnega pripomočka
Naša soseda nam je povedala, da ji je zdravnik otorinolaringolog predpisal slušni aparat na naročilnico za medicinsko tehnični pripomoček. Sedaj je malo mešanega občutka. Ne ve, če ga je pripravljena nositi a po drugi strani si ga želi.
Prav tako ne ve, kako si ga bo izbrala ali ji ga bodo kar določili. Povedali smo ji, da naj nič ne skrbi, ker ji bo avdiolog, tam kjer bo izbrala slušni aparat, svetoval kakšen aparat bo izbrala glede na vrsto in stopnjo izgubo sluha. Opravil bo še enkrat teste sluha in povedal, kateri slušni aparat je za njo. Drugače pa so slušni aparati sestavljeni iz mikrofona, ojačevalnik, zvočnik in bakterijo. Njihovo delovanje poteka na način zajemanja zvoka, ga ojačajo in pošljejo v uho kjer ga potem oseba zazna.
Obstaja kar več vrst aparatov in sicer slušni aparat, ki nahaja za ušesom primerni za ljudi, ki imajo blago do hudo izgubo sluha, aparati, ki se nosijo v ušesu, ki se namesti v zunanji del ušesa in aparati, ki so nameščeni v sluhovodu, priporočeni ljudem, ki imajo blago do zmerno izgubo sluha, Potem so še aparati, ki so povsem v sluhovodu in skoraj nevidni, aparati s kostnim prevajanjem, ki preko vibracij prenašajo zvok v notranje uho preko kosti lobanje. So pa tudi novejši digitalni aparati, pri katerih lahko prilagajaš različne frekvence in pri njih lahko zmanjšuješ hrup iz ozadja, imajo smerne mikrofone povezljivost z bluetooth. Soseda je še povedala, da si je že kar nekaj informacij prebrala o teh slušnih aparatih. Jutri ga bo šla iskat in še vedno se ji zdi, da ga ne bo morala uporabljat.
Ponudila sem ji prevoz in se naslednji dan odpravila z njo po slušni aparat. Res so vso delo izbiro in namestitev aparata opravili več kot profesionalno. Soseda je bila zelo zadovoljna, videla je, da se je zastonj bala in prav nič je ne moti pri nošnji.